Skip to content

De Jakunst Eervolle Vermeldingen

Jaarlijks kennen de leden van de Beoordelingscommissie van Jakunst, maximaal veertig Eervolle Vermeldingen toe aan kunstenaars waarvan de leden van de Beoordelingscommissie van mening zijn dat zij uitzonderlijke en lofwaardige kunst maken.

Alle kunstenaars die geëerd zijn met een Eervolle Vermelding worden hier met alle egards vermeld.
De kunstenaars met een Eervolle Vermelding die lid zijn van Jakunst, doen mee met een publieksverkiezing waaraan geld- en andere prijzen zijn verbonden. De verkiezing vindt plaats in het jaar na toekenning van de Eervolle Vermelding.

Dit zijn de kunstenaars die een Eervolle Vermelding toegekend kregen. De namen van de kunstenaars die met de verkiezing meedoen, worden voorafgegaan door een *

* Peter Adams – Middelgrote bronzen werken met mooie vormen – www.peteradamsbeelden.nl 2021
Nanda van Alebeek – Driedimensionaal werk met lef – www.kunstnanda.nl 2021
Will Alferink – Sculpturen in porselein met bijzondere vormgeving – www.willyalferink.nl 2021
Rien Arnouts – Bronzen en keramieken sculpturen – www.rienarnouts.nl 2021
Nicole Bannenberg – Ambachtelijke uitdrukkingen van vooral mensen, insecten en natuur – www.nicolebannenberg.nl 2022
Stephanie van der Beek – epoxy kunst op hoog niveau – www.stepharts.com 2022
Theo Berkers – Nostalgisch en anders realisme – www.theoberkers.com 2021
Bernadette – Fotografisch verwerkte portretten – www.det-art.nl 2022
Patrick Beverloo – Beelden van personen en dieren, ook met gebruik van digitale technieken – www.beverloo.nl 2022
Kees Blom – Knappe, realistische schilderijen, vaak met tegenlicht – www.keesblom.nl 2022
Marga Boogaard – Abstracte en geometrische vormen in keramiek – www.margaboogaard.nl 2021
Gerda van de Brug – Originele keramische beelden – www.gerdavandebrug.nl 2021
Ferdi de Bruijn – Opvallende klokken en LED-objecten – www.ferdidebruijn.nl 2022
* Lia de Craen – Tweedimensionale composities in reliëf – www.pictum.nl 2021
Eric Cremers – Veel samengevoegde kleurrijke figuren – www.ericcremers.nl 2022
Jeroen Dercksen – Abstracte en figuratieve werken, portretten, landschappen en bloemen – www.jeroendercksen.nl 2022
Henriëlle van den Dragt – Composities van hout – www.woodtique.nl 2022
Francel van Drunen – Tweedimensionaal werk met diepte – www.francelvandrunen.nl 2021
Riana Eckhardt – Mixed media op hoog niveau – www.riana-eckhardt.exto.nl 2021
Dorette Ghajarwww.doretteghajar.nl 2022
* Erica Hadjidakis – Driedimensionaal werk met verrassende elementen – www.ericahadjidakis.nl 2021
Annuska ’t Hart – Figuratief werk met soft-pastelkrijt – www.annuska-t-hart.nl 2022
Patrick Hartman – Houten sculpturen, dichtbij de bron – www.art-man.nl 2022 
* Mieke van den Hoogen-Huijgen – Waar fantasie de werkelijkheid raakt – www.miekevandenhoogen.nl 2021
Joss Jansen – Geraffineerd kleurgebruik – www.jossart.nl 2021
Leontien Janssen – Treffende portretten – 2021
Mandy Jones – Stijlvolle mixed media collages – www.mandyjones.nl 2021
Janine van der Kaaij – portretten, bloemen – www.janinepaintings.com 2022
Renée Kaatswww.reneekaats.com 2022
Marco Käller – Constructies van metaal – www.kaller.nl 2022
Eric Kerkvliet – Geschilderd realisme met en derde dimensie – www.erickerkvliet.exto.nl 2021
* Caroline Kieboom – Subtiele vormen – www.spelenmetvuur.blog 2021
Martin Kiel – Fantasievolle abstracte doeken – www.martinkiel.nl 2022
Laurens van Koppenhagen – Knap samengestelde foto’s – www.owatmooi.nl 2021
Loes Kouwenhoven – Aquarellen en gestileerd keramiek en brons – www.loeskouwenhoven.nl 2021
Han de Leeuwerk – Mooi kleurenspel – www.handeleeuwerkkunst.nl 2021
Nelleke Lengkeek – Keramiek met humor – www.facebook.com/pieternelkunst 2021
Mark van Maanen – De natuur geabstraheerd – www.markvanmaanen.nl 2022
Anne Maryken – Werken in keramiek en brons – www.annemaryken.com 2022
Ernest Meholli – Meer dan de geportretteerde vrouwen – www.ernestmeholligalery.com 2022
Marion Murman – Grappige keramische beelden – www.kunstverdieping.nl/marionmurman 2021
Angeles Nieto – Veel verschillende technieken en stijlen, verrassend en origineel, zeker de draadkunst – www.angelesnieto.nl, 2022
Guy Olivier – Uitbundige taferelen van wulpse, zelfbewuste jonge vrouwen en anderen op canvas en papier – www.guyolivier.nl 2022
Joke van Olm – Klein realistisch werk – www.jokekoenen.nl 2021
Marie-Louise Oudkerk – Fantasierijk samengestelde doeken – www.marielouiseoudkerk.nl 2022
Julia Pelealu – Realistische fotografie met een mystiek tintje – www.juliapelealu.nl 2022
* Daniel Philippron – Mens en natuur – www.danielphilippron.com 2021
Mala Ramcharan –  www.malaramcharan.nl 2022
Martine de Ruiter -Gestileerde bloemenpracht – www.ietsfraais.nl 2022
Henny Schaapman – Werken in klei, vaak in combinatie met hout en staal – www.hennyschaapman.nl 2022
Peggy Scholte – Realistische en fantasierijke 3D werken – www.peggyspaintings.nl 2021
Lineke Speksnijder – Realistisch werk met diverse technieken – www.facebook.com/lineke.speksnijdervos 2021
Carla Stamsnijder – Veelzijdige aquarellen – 2021
Carolien Starrenburg – Sculpturen van ruwe natuurlijke materialen waaronder wol – www.starrenburgmodernartsculptures.wordpress.com 2022
Monique van Steen – Fraai lijnenspel –  www.moniquevansteen.com  2022
John Striegel – Composities met delen van muziek instrumenten – www.striegel-art.com 2021
Leon Strous – Keramiek en brons – www.galeriestrous.nl 2022
Marja Thole – Mens, dier en natuur – www.kunstinlaren.nl 2022
* Martin Veldhuis – Bijzondere driedimensionale effecten in tweedimensionaal werk – www.marvelli.nl 2021
Ad Verhagenwww.adskunst.nl 2022
Frank Vogt – Als geschilderd digitaal werk – www.frankvogt.nl 2021
Marielle Vroemen – Complexe vormen met bijzondere afwerking – www.mariellevroemenart.com 2021
Carina Wagenaar – Vrijwel symmetrische composities – www.carinawagenaar.nl 2021
* Ron Westerweel – Divers realistisch werk – www.ronwesterweel.nl 2021
René Wissinkwww.renewhouseofart.com 2022
Rob Zweerman – Fascinerende sculpturen met schijnbare eenvoud – www.zweerman.nl 2021